Staré díly nebo třeba konstrukce z klasických kovů začnou zejména venku čase reznout, a proto je zapotřebí renovace, kdy nám velmi pomůže mobilní tryskání.
Renovace starých kovových dílů
Nic není věcné
Jak se říká, tak na v životě nic netrvá věčně, což rozhodně platí. Můžeme to také pozorovat na klasických kovových výrobcích, protože když jsou nové, tak si můžeme všímat jejich hezkého povrchu a také přesnosti. Aby tomu tak bylo i nadále, tak přichází povrchová úprava. Ta je z toho důvodu, aby se povrch nepoškodil a také kvůli korozi, protože venku by za krátkou dobu mohl výrobek zreznout a když už je napadení korozí velké, tak se nevyhneme jeho výměně.
Povrchová ochrana může být například a pomocí nanášení jiného kovu, který je proti těmto vlivům odolný. Tento způsob je finančně výhodný, protože odolný kov je o mnoho dražší, kdy nanesením se ho spotřebuje jen zlomek. Velmi častý je také antikorozní nátěr, protože ten se nanese třeba lakováním a pak může být výsledný produkt vzhledově hezký, což má skutečně vliv na prodeje. Dobré provedení zajišťuje, že barva skutečně vydrží dlouhou dobu.
Obnova výrobku
Antikorozní nátěr není věčný, takže třeba typicky třeba na podvozku auta někde nátěr naruší kamínky a působením vody a ostatních vlivů se nám začne rozjíždět koroze, která postupuje dále a dále, což poznáme také podle loupání nátěru. Dokud je koroze povrchová, tak to není takový problém, protože součástka může být zase jako nová.
Prvním krokem je zbavit se veškeré koroze a také starého nátěru, což doma můžeme zvládnout šmirgl papírem a ocelovým kartáčem, ovšem pokud se obnově všemožných předmětů věnujeme na firemní úrovni, tak to chce spolehlivý stoj. Tím je metoda tryskání, protože pískovací box výroba probíhá s vysokými nároky, kdy se prodávají stoje také pro profesionály, které skutečně můžou celou směnu opravovat různé obrobky, aby jejich povrch byl zase jako úplně nový. Taková očištěná součástka se může zase například natřít antikorozní barvou a bude sloužit velmi dlouhou zase jako úplně nová.